PROGRAMA DE FESTEJOS FALLAS DE VALENCIA 2012

PROGRAMA DE FESTEJOS
FALLES DE VALÈNCIA 2012

 
DIES 1 I 2 DE FEBRER (dimecres i dijous)
10:00 a 14:00 i de 16:00 a les 21:00 hores
Recepció dels ninots a la carpa de Nuevo Centro per a l’Exposició del Ninot 2012.
DIA 4 DE FEBRER (dissabte)
A les 12:00 hores
Inauguració de l’Exposició del Ninot i Ninot Infantil de 2012. Presentació del Llibre Oficial Faller 2012. Finalitzada esta, dispar d’una mascletà.
DIA 8 DE FEBRER (dimecres)
A les 21:00 hores
Finals dels Trofeus Fallera Major de futbol sala, pàdel, frontó i esquaix al Poliesportiu Tutempo.
DIA 9 DE FEBRER (dijous)
A les 21:00 hores
Final de futbol 7, Trofeu Fallera Major, al Poliesportiu de Natzaret.
A les 21:30 hores
Gala de la Pirotècnia al Palau de l’Exposició [CANVI DE DATA]
DIA 11 DE FEBRER (Dissabte)
Des de les 9:30 h
Imposició de bunyols d’or amb fulles de llorer i brillants al Palau de l’Exposició (1r dia).
Des de les 16.00h
Intercanvi de fotografies al Palau de l’Exposició (1r dia).
DIA 12 DE FEBRER (diumenge) Des de les 9:30 h
Imposició de bunyols d’or amb fulles de llorer i brillants al Palau de l’Exposició (2n dia).
Des de les 16.00h
Intercanvi de fotografies al Palau de l’Exposició (2n dia) i imposició del distintiu d’or i brillants col·lectiu (1r dia).
DIA 16 DE FEBRER (dijous)
A les 20:00 hores
Gala de la Solidaritat Fallera, al saló d’actes de l’ONCE.
DIA 18 DE FEBRER (dissabte)
Des de les 9:30 h
Imposició de bunyols d’or amb fulles de llorer i brillants al Palau de l’Exposició (3r dia).
Des de les 16.00h
Intercanvi de fotografies al Palau de l’Exposició (3r dia).
DIA 19 DE FEBRER (diumenge)
Des de les 9:30 h
Imposició de bunyols d’or amb fulles de llorer i brillants al Palau de l’Exposició (4t dia).
Des de les 16.00h
Intercanvi de fotografies al Palau de l’Exposició (2n dia) i imposició del distintiu d’or i brillants col·lectiu (2n dia).
DIA 24 DE FEBRER (divendres)
A les 21:30 hores
Gran Gala Fallera al recinte firal, amenitzada per l’Orquestra Avatar.
DIA 26 DE FEBRER (Domingo)
A les 7:30 hores
Clàssica despertà des del carrer de la Pau fins a la plaça de l’Ajuntament. Apoteosi de la despertà, patrocinada per la Fira del Pernil Ibèric, del 15 al 19 de març a l’avinguda Aragó amb plaça de Saragossa. Seguidament s’oferirà un esmorzar faller a tots els participants en esta.
A les 10:00 hores
Final del campionat de pilota valenciana, al Trinquet de Pelayo.
A les 12:30 hores
Entrada de bandes de música que partiran des de la plaça de la Verge passant per la plaça de la Reina i carrer de Sant Vicent, per convergir a la plaça de l’Ajuntament on s’interpretarà conjuntament el pasdoble El Faller.
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.
A les 20:00 hores
Espectacle previ a càrrec de Maduixa Teatre i efectes pirotècnics de Pirotècnia Ricardo Caballer, S.A. Crida des de les Torres dels Serrans. Finalitzada esta, castell de focs artificials. A continuació, la comitiva es traslladarà a la Reial Basílica de la Mare de Déu dels Desemparats.
DIA 27 DE FEBRER (dilluns)
A les 19:00 hores
Gala Infantil de l’Esport, a l’Hotel Beatriz Rey Don Jaime.
DIA 1 DE MARÇ (dijous)
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.
A les 18:00 hores
Al Parc Central de la policia local de l’avinguda del Cid de la nostra ciutat, homenatge de la policia local a les falleres majors de València i les seues respectives corts d’honor.
DIA 2 DE MARÇ (divendres)
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.
A les 21:00 hores
Gala de l’Esport a Devesa Gardens.
DIA 3 DE MARÇ (dissabte)
A les 11:00 hores
Festa infantil al Parc de Bombers de l’avinguda de la Plata, amb motiu de la festivitat del patró del cos de bombers que estarà dedicada a la fallera major infantil de València i la seua cort d’honor.
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.
DIA 4 DE MARÇ (diumenge)
A les 11:00 hores
A la plaça del Carme, concurs del Cant de l’Estoreta organitzat per la Falla Plaça de l’Arbre i patrocinat per Junta Central Fallera.
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.
A les 17:00 hores
Cavalcada del Ninot, amb el següent itinerari: eixida de la Glorieta, pel carrer La Pau, Sant Vicent, plaça de l’Ajuntament, Marqués de Sotelo, per finalitzar al carrer Xàtiva. Al final de la mateixa, a la Plaça de l’Ajuntament, mascletà de colors.
DIA 5 DE MARÇ (dilluns)
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.
DIA 6 DE MARÇ (dimarts)
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.
DIA 7 DE MARÇ (dimecres)
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.
DIA 8 DE MARÇ (dijous)
A les 11:00 hores
Al parc de bombers de l’avinguda de la Plata, celebració de la festivitat del patró del cos amb visita de la fallera major de València i la seua cort d’jonor.
A les 12:00 hores
A la plaça de l’Ajuntament, eixida de la XLII Ronda Fallera de Cotxes de l’Antigor”, Trofeu de sa Majestat el Rei.
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.
DIA 9 DE MARÇ (divendres)
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.
A les 18:00 hores
Al’aquarterament de les forces armades de Sant Joan de la Ribera del passeig de l’Albereda, homenatge de les forces armades a les falleres majors de València i les seues corts d’honor.
DIA 10 DE MARÇ (dissabte)
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.
A les 23:30 h. i 23:45 h.
Espectacle àudiovisual video-mapping Creative Technologies a la façana de l’Ateneu Mercantil de València.
A les 00:00 hores
Mascletà de colors a càrrec de la Pirotècnia Focs de Artifici Europlá S.L.
DIA 11 DE MARÇ (diumenge)
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.
DIA 12 DE MARÇ (dilluns)
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.
DIA 13 DE MARÇ (dimarts)
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.
DIA 14 DE MARÇ (dimecres)
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.
A les 15:00 hores
Clausura de l’Exposició del Ninot infantil.
A les 18:00 hores, lectura oficial de les votacions i proclamació del ninot infantil indultat.
A les 18:30 hores recollida dels ninots per part de totes les comissions.
DIA 15 DE MARÇ (dijous)
A les 08:00 hores
Plantà de totes les falles infantils.
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.
A les 18:00 hores
Clausura de l’Exposició del Ninot, lectura oficial de les votacions i proclamació del ninot indultat.
A les 18:30 hores, recollida dels ninots per part de totes les comissions.
A les 00:00 hores
Castell de focs artificials al passeig de l’Albereda.
DIA 16 DE MARÇ (divendres)
A les 08:00 hores
Plantà de totes les falles.
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.
A les 16:30 hores
A la tribuna instal·lada enfront de l’Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles infantils en les diferents seccions, així com de presentacions, betlems, Cavalcada del Ninot Infantil i llibrets de falles.
A les 22:30 hores
Enfront de la façana principal de l’Ajuntament de València, música, balls, i cançons tradicionals valencianes, amb la col·laboració de la Federació de Folklore de la Comunitat Valenciana.
A les 01:00 hores
Castell de focs artificials al passeig de l’Albereda.
DIA 17 DE MARÇ (dissabte)
A les 09:30 hores
A la tribuna instal·lada enfront de l’Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles en les diferents seccions, així com pels conceptes de Cavalcada del Ninot, concurs de carrers adornats i il · luminades, de presentacions i de llibrets de falles.
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.
A les 15:30 hores
Ofrena de Flors a la Mare de Déu dels Desemparats, amb el següent ordre i horaris:
  • C / SANT VICENT
  • 15:30 SAÏDIA
  • 17:00 CARMEN
  • 18:00 BENICALAP
  • 19:00 CAMPANAR
  • 20:15 ROQUETA-ARRANCAPINS
  • 21:45 OLIVERETA
  • 23:30 CASES REGIONALS
  • 23:45 FALLA F.M.I.V.
  • 23:50 F.M.I.V.
  • C / DE LA PAU
  • 15:30 POBLATS AL SUD
  • 16:30 QUATRE CARRERES
  • 18:00 PLA DEL REMEI-GRAN VIA
  • 19:15 BENIMÀMET-BURJASSOT-BENIFERRI
  • 21; 00 MALV-CABANYAL-BETERÓ
  • 22:00 ALGIRÓS
A les 18:00 hores
Al llit del riu Túria, enfront de les Torres dels Serrans, l’Escola d’Aerostació de València realitzarà una exhibició aerostàtica i donarà el baptisme de l’aire a la fallera major de València i la seua cort d’honor.
A les 1:00 hores
Castell de focs artificials al passeig de l’Albereda.
DIA 18 DE MARÇ (diumenge)
A les 11:00 hores
Homenatge al poeta Maximiliano Thous al seu monument situat a la cruïlla dels carrers Sagunt amb Maximiliano Thous, amb la col·laboració especial de la Falla Fra Pedro Vives-Bilbao-Maximilià Thous.
A les 12:00 hores
Homenatge al Mestre Serrano, que tindrà lloc al monument a ell dedicat a l’avinguda Regne de València.
A les 13:30 hores
Animació prèvia a la mascletà a càrrec del Grup Dinamic Producció.
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.
A les 15:30 hores
Ofrena de Flors a la Mare de Déu dels Desemparats, amb el següent ordre i horaris:
  • C/ SANT VICENT
  • 15:30 JESÚS
  • 16:30 CREU COBERTA
  • 17:45 EL PILAR-SANT FRANCESC
  • 18:45 PATRAIX
  • 20:00 BOTÀNIC-LA PETXINA
  • 21:00 LA SEU-EL MERCAT
  • 21:30 QUART-XIRIVELLA
  • 23:00 CASES REGIONALS
  • 23:15 FALLA F.M.V.
  • 23:20 F.M.V.
  • C / DE LA PAU
  • 15:30 CAMINS AL GRAU
  • 17:15 RUSSAFA A
  • 17:45 RUSSAFA B
  • 18:15 MISLATA
  • 19:30 PLA DEL REIAL-BENIMACLET
  • 21:00 LA XEREA
  • 21:15 CANYAMELAR-GRAU-NATZARET
  • 22:15 RASCANYA
A les 18:00 hores
al llit del riu Túria, enfront de les Torres de Serrans, l’Escola d’Aerostació de València, realitzarà una exhibició aerostàtica i donarà el baptisme de l’aire a la fallera major infantil de València i la seua cort d’honor.
A les 1:30 hores
Nit del foc al passeig de l’Albereda.
DIA 19 DE MARÇ (dilluns)
A les 11:00 hores
Al Pont de Sant Josep, les falleres majors de València i les seues corts d’honor faran una ofrena de flors davant la imatge del patriarca.
A les 12:00 hores
Missa solemne en honor del patriarca Sant Josep a la Catedral de València, oficiada per l’arquebisbe de València, Monsenyor Carlos Osoro Sierra, oferida per la Junta Central Fallera i el Gremi d’Artistes Fusters, amb l’assistència de les falleres majors de València i les seues corts d’honor. Missa cantada pel Cor Catedralici i l’Orquestra del Conservatori José Iturbi.
A les 13:30 hores
Animació prèvia a la mascletà a càrrec del Grup Dinamic Producció.
A les 14:00 hores
Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.
A les 19:00 hores
Cavalcada del Foc amb el següent itinerari: carrer Russafa, Colón, finalitzant a Porta de la Mar.
A les 22:00 hores
Cremà de les falles infantils
A les 22:30 hores
Cremà de la falla infantil que haja obtingut el primer premi de la secció especial.
A les 23:00 hores
Cremà de la falla infantil de la Plaça de l’Ajuntament.
A les 00:00 hores
Cremà de totes les falles de València.
A les 00:30 hores
Cremà de la falla que haja obtingut el primer premi de la secció especial.
A les 01:00 hores
Ramell de focs aeris a la plaça de l’Ajuntament i Cremà de la falla municipal.

No hay comentarios: